У Маріуполі громадські активісти навчались інструментам доступу до публічної інформації

26 лютого 2018
article236.jpg

24 лютого у місті Маріуполь відбувся тренінг на тему " Інструменти доступу до публічної інформації та контролю органів місцевого самоврядування" в рамках Антикорупційної школи "Відкрий бюджет свого міста", який провела Наталія Заболотна, правозахисниця, голова правління ГО «Народний захист» (м. Запоріжжя). Організатором заходу виступила громадська організація «Інститут розвитку та соціальних ініціатив».

 

Тренінгом було охоплено вивчення інструментів доступу до публічної інформації, успішних кейсів боротьби з корупцією завдяки використанню цих інструментів. Також було приділено увагу темі правового забезпечення механізмів громадського контролю на місцевому рівні. Для засвоєння отриманих теоретичних знань були виконані практичні вправи, а результатом роботи стала презентація групових проектів та їх оцінка.

 

«У розвинених країнах світу забезпечення доступу до публічної інформації є основним індикатором відкритості державної влади. У багатьох з цих країн вже давно існують спеціальні закони про вільний доступ до інформації. Хоча вони багато в чому відрізняються один від одного, але в той самий час мають загальні для всіх категорії, такі як: формулювання політики виконавчої влади; відносини з іншими країнами; розслідування злочинів та здійснення правосуддя; національна безпека; особисте життя громадян; комерційна таємниця та ін. Основоположним принципом у законах про вільний доступ до інформації є право особи мати вільний доступ до урядової інформації, хоча з неминучими виключеннями, які дозволяють державним органам відмовляти в наданні такої інформації», - зазначив керівник проекту Сергій Кошель.

 

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад