В Краматорську людей з інвалідністю навчають впливати на владу та захищати власні права

16 листопада 2017
article214.jpg

14 листопада в місті Краматорськ за ініціативи ГО “Правозахисний рух Донбасу” в рамках проекту "Ти не один: захист прав та соціальна інтеграція людей з інвалідністю в Донецькій області" відбувся перший з трьох запланованих семінар «Інструменти участі у виробленні місцевої політики та захисту громадських інтересів», спрямований на захист прав та інтересів людей з інвалідністю, в тому числі ВПО та ветеранів АТО.


Учасники семінару, якими стали люди з інвалідністю, представники організацій що опікуються проблемами людей з інвалідністю та інших маломобільних категорій громадян, представники органів місцевого самоврядування, отримали практичні навички з питань громадської участі у процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Було розглянуто сутність поняття «участь громадськості», основні правові засади участі громадян у виробленні політики на місцевому рівні, визначено інструменти, методи, процедури та технології громадської участі.


«Як показує європейський досвід, розширення ролі громадян у прийнятті рішень не лише через обраних представників, але й через різноманітні механізми дозволяє враховувати думку та інтереси різних категорій громадян в процесі формування політики та наближає громадян до демократичного процесу. Неурядові організації, зокрема, збагачують процес прийняття рішень знаннями та незалежним досвідом. НУО створюються, коли є розмаїття інтересів в суспільстві та громаді, і відображають ці інтереси та можуть діяти як основний канал залучення і участі громадян» - ділиться своїми міркуваннями керівник проекту Іван Світличний.


Проект "Ти не один: захист прав та соціальна інтеграція людей з інвалідністю в Донецькій області" реалізується ГО “Правозахисний рух Донбасу” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад