В Краматорську поліція, люди з інвалідністю та ВПО говорили про проблеми безпеки в громаді

10 листопада 2017
article212.jpg

8 листопада 2017 року в рамках спецпроекту «Відкрита поліція» відбувся діалог з громадою міста Краматорськ. Організатором заходу виступила ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” у партнерстві з публічною бібліотекою ім. Чехова Краматорської ЦСПБ. У заході взяли участь офіцери патрульної поліції – інспектори відділу безпеки дорожнього руху Петренко Анатолій та Попов Роман, головний спеціаліст Краматорського центру по наданню безоплатної правової допомоги Петриченко Діана, волонтер центру БВПД Педенко Дмитро, представники Фонду розвитку громади м. Краматорськ, а саме - Центру місцевої активності "Старе місто", який відвідують ВПО, люди з інвалідністю та інші громадяни. Метою зустрічі став обмін досвідом впровадження «Сommunity policing» та обговорення різних можливостей співпраці з громадою та іншими недержавними установами.


Діалог був дуже корисним для всіх сторін, адже забезпечення правопорядку та стійкої безпеки в громаді неможливе без реальної участі місцевих жителів. Над цим ще потрібно багато працювати. В першу чергу необхідно виявляти потреби кожної громади (вони можуть бути різні), залучати до співпраці різні соціальні категорії. Крім того, місцева громада має знати, що робиться для підвищення її безпеки. До категорії небезпек, окрім правопорушень, належать і екологічні проблеми, неосвітленість вулиць та відсутність каналізаційних люків, бродячі тварини тощо. А тому безпечна громада – це громада, в якій загрози життю та здоров'ю її мешканців зведені до мінімуму.


Під час дискусії також багато уваги приділили обговоренню того, як досягти інклюзивності різних дискримінованих груп населення, ділились ідеями про те, якими способами можна краще дізнатись про потреби населення щодо питань безпеки, яку правову допомогу та консультацію юристів і де саме зможуть отримати мешканці міста. Присутні розглядали приклади різних проявів громадської активності. Модератор заходу провідний бібліотекар Шкарупа Валентина зауважила, що громада повинна активно співпрацювати з поліцією та місцевою владою у забезпечені правопорядку на території проживання задля вирішення конкретних проблем у сферах громадського порядку та безпеки, підвищення правової свідомості, а також більшої відповідальності не тільки за свою безпеку, а й безпеку оточуючих. Тільки взаємодія, проактивність та діалог – головні фактори успіху для розвитку безпечного середовища.

 

Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.
 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад