В Маріуполі громадськість провела моніторинг діяльності відділів поліції на предмет доступності

12 червня 2018
article245.jpg

Впродовж травня (березня) за ініціативи громадської організації «Ліга жінок-виборців» в Маріуполі було проведено дослідження відділів поліції для виявлення ступеня їх доступності для населення.

 

Під час моніторингу волонтерами були відвідані 4 відділи ВП ГУНП в Донецькій області розташовані у місті Маріуполі: Центральний відділ, Кальміуське, Лівобережне та Приморське відділення.

 

Майже у всіх відділках виявлені наступні проблеми:
- дорогою до органу поліції відсутні дорожні вказівники з визначенням напрямку/відстані до установи;
- вхід до органу поліції не оснащений пандусом;
- відсутня можливість безперешкодного входу до вестибюлю для ознайомлення з інформацією на стендах;
- відсутня можливість вільного доступу до кімнати прийому громадян без отримання дозволу від працівника поліції та доступу відвідувачів до книги скарг і пропозицій;
- відсутні меблі для сидіння та написання документів,
- не встановлено кулер з водою, відсутня можливість скористатись розетками;
- на інформаційних стендах відсутня інформація з телефонами «довіри» та «гарячої лінії», витягом з Закону України «Про звернення громадян», пам’яткою щодо ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події із зазначенням номерів телефонів (місцезнаходження) керівників центрального органу управління поліцією, управління в областях, м. Києві, на яких покладено контроль за додержанням законності при прийнятті та реєстрації заяв і повідомлень, а також органів прокуратури, що здійснюють нагляд.

 

ГО “Ліга жінок-виборців” закликає керівників відділів поліції до взаємодії з громадськістю, рекомендує прийняти міри щодо вирішення виявлених моніторингом проблем і наголошує на важливості питання доступності та відкритості в діяльності органів поліції. В свою чергу громадські діячі готові співпрацювати і завжди готові надати співробітникам поліції посильну допомогу для усунення визначених недоліків, допомагаючи тим самим підвищити рівень довіри громади до поліції.

 

Метою проекту “Налагодження діалогу між громадянами та поліцією м. Маріуполь щодо попередження домашнього насильства та вирішення проблем безпеки в громаді”, що здійснюється ГО “Правозахисний центр "Ліга жінок - виборців” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є залучення громадськості Маріуполя до виявлення та вирішення проблем безпеки, а також попередження домашнього насильства в місті на основі діалогу місцевої поліції та різних зацікавлених учасників на рівні громади.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад