В селищі Красноторка (м. Краматорськ) поліція та громадськість вирішували як зміцнити безпеку в громаді

3 листопада 2017
article210.jpg

2 листопада 2017 року за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” в Красноторській селищній раді відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участю представників патрульної поліції, органів місцевого самоврядування, міської бібліотеки ім. Чехова, громадськості та всіх бажаючих мешканців. В заході приймали участь представники поліції – інспектор зі зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Бокова Наталя, командири батальйонів патрульної поліції, представники органу місцевого самоврядування, директори селищних шкіл, представники депутатського корпусу селищної ради, громадські активісти молодіжної спільноти та мешканці селищ.

 

Під час зустрічі громадяни дізналися про діяльність нової поліції, ознайомитись з щоденними прикладами допомоги громадянам, задавали свої питання поліції та представникам органів місцевого самоврядування, обговорювали важливі питання безпеки та контролю в громаді.

 

В багатьох країнах місцева поліція розглядається населенням як організація, основою якої є ідея спільної відповідальності та безпеки; яка має місію та стратегію запобігання злочинності на конкретній території; де профілактична робота стоїть на високому рівні і рівноцінна розслідуванню вже скоєних правопорушень. Там спостерігається високий рівень поінформованості населення про те, що робить поліція, яка її роль, права та обов’язки.

 

Для налагодження співпраці поліції та громади, місцеві мешканці пропонували наступні дії:
- працівникам поліції співпрацювати з місцевими жителями, щоб вони відчували себе захищеними;
- покращити патрулювання прилеглих територій селища, особливо в святкові дні;
- проводити активну освітню, просвітницьку діяльність, спрямовану на попередження злочинності методом організації профілактичних заходів в школах та дитячих садках для побудови довіри у дітей до нової поліції (зустріч з поліцейськими, акції, різні конкурси);
- продовжувати надавати громаді безоплатну правову допомогу, більше поширювати серед населення інформацію про надання такої послуги;
- робота з депутатським корпусом громад задля підвищення рівня їх уваги до громадської безпеки;
- створення інформаційних стендів з необхідною інформацією , а саме: телефонами дільничних інспекторів, поліції, гарячих ліній, а також усіх комунальних служб міста. Такі інформаційні пункти є вкрай важливими для людей старшого віку, маломобільних груп населення, а також для тих, хто не в змозі користуватись комп’ютером або придбати місцеву пресу. Окрім того, стенди розміщати у людних місцях, тому вони будуть привертають увагу людей.
- залучення молоді до участі в прийнятті рішень та формуванні молодіжної політики на місцевому рівні, розроблення форм та методів активної участі молоді в житті місцевої громади через її ефективну взаємодію з місцевими органами самоврядування.

 

Учасники домовились розглянути всі пропозиції громадськості та винести на розгляд депутатів Красноторської селищної ради. Це гарний приклад того, як громади можуть формувати та впливати на політику безпеки свого району.

 

Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.
 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад