В пределах аккумулятивных равнин вулканическое стекло занимает коллювий, за счет чего увеличивается мощность коры под многими хребтами

Про проект

Чому ми вирішили створити онлайн сервіс “Зміни своє місто”?

Кожен громадянин України має право на отримання повної, достовірної та всебічної інформації про функціонування влади, ним обраної, про її плани та можливі напрями дій. Через це відкритість влади багато у чому визначає стан відносин між державною владою та суспільством у цілому, формування ефективного механізму взаємодії між ними та впливу громадськості на процес прийняття рішень, тобто участь громадян та їхніх об’єднань у розробці та реалізації державної політики як у центрі, так і на місцях.

Сьогодні всі мешканці міст Донбасу, так чи інакше стикаються з різними суспільно значущими проблемами навколо нас (незаконні будівництва, сміттєзвалище, зламаний світлофор, яма на дорозі, несанкціонована парковка) і ми хочемо, щоб відповідальні за підтримання порядку на відповідній території організації реагували на наші звернення оперативно, а результат їх роботи нас влаштовував. Онлайн-сервіс "Зміни своє місто" - це ефективний інструмент взаємодії мешканців міста з представниками органів влади, організаціями та службами, відповідальними за забезпечення порядку на певній території, в місті, в районі.

За допомогою сервісу жителі прямо на карті міста, району відзначають проблемні ділянки - наприклад, яма на дорозі, відкритий люк, зламаний дорожній знак, купа сміття або пивний ларьок поруч зі школою. Є можливість прикріпити до повідомлення фото-та відео-матеріали. Повідомлення про проблеми автоматично надходять до відповідних органів влади, відповідальні за даний напрямок. Відповідь, реакція на повідомлення про проблему, інформація про рішення - все це буде у відкритому доступі на сайті. Відкритість, публічність та привернення уваги до проблеми - ось механізми, які змушують відповідальні організації діяти оперативно і дійсно більш відповідально.

Як це працює?

Сервіс "Зміни своє місто" дозволить будь-якому жителю Краматорська, Слов’янська, Артемівська повідомляти про місцеві проблеми (ями на дорогах, несанкціоновані будівництва, порушення прав людей з обмеженими можливостями, нелегальні сміттєві звалища, тощо) відстежувати їх стан і оцінювати роботу відповідних служб. Відкритість, публічність та привернення уваги до проблеми - ось механізми, які змушують відповідальні організації діяти та вирішувати ці проблеми.

Алгоритм роботи сервісу «Зміни своє місто»:

Крок 1. Реєструєтесь на сайті

Крок 2. Обираєте на карті категорію проблеми, додаєте адресу та опис проблеми

Крок 3. Юристи організації формують на основі поданої інформації звернення до міської ради

Крок 4. Ви отримуєте на електрону пошту відповідь від міської ради та перевіряєте стан виконання робіт по Вашому зверненню

Крок 5. Повідомляєте на сайті, що Ваша проблема вирішена або формуєте разом з юристами звернення до правоохоронних органів про бездіяльність органів місцевої влади

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).