{content|string_get_meta_description}

Завдяки оперативній правовій допомозі захищені права дитини на належне утримання. Або доки не сплачені аліменти, забудьте про подорожі!

Завдяки оперативній правовій допомозі захищені права дитини на належне утримання. Або доки не сплачені аліменти, забудьте про подорожі!

У другій половині серпня до Консультаційного бюро для громадян в Красноріченській ОТГ звернулася мешканка селища Красноріченське, Тетяна з приводу неотримання аліментів на утримання дитини від батька дитини впродовж декількох місяців.

Юристка бюро, Шашкова Олена, перевіривши документи, які надала заявниця, встановила, що виконавчий лист про стягнення аліментів перебуває на виконанні у Центральному відділі державної виконавчої служби у місті Вінниці, оскільки боржник фактично проживає у даній місцевості. З моменту відкриття виконавчого провадження пройшло 6 місяців, але стягувач не отримала жодних виплат від боржника.

Дослідивши дані з Єдиного державного реєстру боржників, було встановлено, що боржник у вищезазначеному реєстрі відсутній, як наслідок, дії направлені на стягнення заборгованості проведено виконавчою службою не в повному обсязі.

Відповідно до п.5 ст. 9 ЗУ «Про виконавче провадження» відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців. У даному випадку заборгованість по стягненню аліментів перевищувала 5 місяців.

Проаналізувавши вищезазначену інформацію, Тетяні було роз’яснено її права на підставі ст. 19, 18 ЗУ «Про виконавче провадження», обов’язки і права виконавців, а також ст. 10 ЗУ «Про виконавче провадження» заходи примусового виконання рішень.

За проханням Тетяни, від її імені, складено скаргу до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці, про не впровадження заходів примусового виконання рішень, направлених на стягнення заборгованості по аліментам, з вимогою винести на підставі ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження» відносно боржника обмежувальні постанови, оскільки боржник постійно їздить на заробітки за межі України та притягнути його до адміністративної відповідальності згідно ст. 183 ККУ за ухилення від сплати аліментів.

Також юристом Консультаційного бюро до вищезазначеної служби, від імені Тетяни направлено заяву про надання повної інформації про хід виконавчих дій, з моменту відкриття виконавчого провадження до теперішнього часу, та вимога надати сканкопій матеріалів виконавчого провадження на електронну пошту Тетяни. А також заяву про надання довідки про заборгованість по аліментам станом на 01.08.2020 року, для звернення з цією довідкою до правоохоронних органів за для притягнення боржника до кримінальної відповідальності, через ухилення боржника від сплати аліментів.

10.09.2020 Тетяна повідомила, що 07.09.2020 року на її банківський рахунок надійшла повна сума заборгованості по аліментам. Причиною оперативної сплати заборгованості колишнім чоловіком Тетяни стало те, що при перетині ним кордону його було затримано та повідомлено про неможливість виїзду з країни через борги по сплаті аліментів.

Таким чином, завдяки правовій допомозі, наданій юристом Консультаційного бюро для громадян в Красноріченській ОТГ, Тетяна отримала всю суму аліментів на дитину, чим забезпечено належне виконання рішення суду та захищені права та інтереси дитини та заявниці.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

02:20
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Ефективне вирішення проблеми з помилками в документах через допомогу юристів ГО «Херсонський центр прав людини»
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулася пані Анастасія , яка мешкає в Білозерській територіальній громаді.
Юридична допомога у отриманні дострокової пенсії за віком
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась пані Тетяна , яка мешкає в Білозерській територіальній громаді.
Перемога над тривогою: Історія Валентини та її шлях до відновлення через психологічну підтримку
Перемога над тривогою: Історія Валентини та її шлях до відновлення через психологічну підтримку
Зміцнення навичок фандрайзингу: члени ГО “Східна фортеця” опанували навички залучення фінансової підтримки
​Члени ГО “Східна фортеця” опановували навички фінансової підтримки під час тренінгу з фандрайзингу, який відбувся 22 березня.
Члени ГО "Східна фортеця" здобули цінний досвід на тренінгу зі стратегічного планування
18 березня члени громадської організації "Східна фортеця" на тренінгу зі стратегічного планування отримали необхідний досвід та знання для подальшого розвитку своєї організації.

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).