{content|string_get_meta_description}
06 вересня 2019 року в Донецькому апеляційному суді (м. Бахмут), 17 вересня в Лисичанському міському суді Луганської області та 20 вересня в Першому апеляційному адміністративному суді за ініціативи Громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» в рамках реалізації проекту «Забезпечення рівного доступу людей з інвалідністю до правосуддя в Донецькій та Луганській областях» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) були проведені круглі столи за темою: «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій та Луганській областях – план спільних дій для судової влади та громадськості».
У заході взяли участь працівники апарату та судді Донецького апеляційного суду, Лисичанського міського суду Луганської області та Першого апеляційного адміністративного суду. У якості одного зі спікерів була залучена Марина Дуднік, експерт проекту з моніторингового дослідження доступності судів для людей з інвалідністю.
Учасникам було презентовано Аналітичний звіт за результатами моніторингу забезпечення рівного доступу людей з інвалідністю до правосуддя, який здійснювався ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» та містив інформацію про рівень доступності, за різними вимірами показників в 7 судах Донецької області та 8 судах Луганської області. За висновками моніторингу на сьогодні на Донбасі, як і на території України в цілому, суди демонструють позитивну динаміку щодо обладнання будівель та приміщень відповідно до потреб людей з інвалідністю для маломобільних груп населення. Як показали результати дослідження, більша частина судів Донецької і Луганської областей мають достатній рівень архітектурної доступності та можуть забезпечити надання судових послуг людям з інвалідністю.
Рекомендації проекту щодо фізичної доступності будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення, практичне застосування яких сприятимуть вдосконаленню доступу людей з інвалідністю до судочинства було обговорено учасниками. Також була підтримана пропозиція щодо впровадження навчальної Програми з підвищення навичок комунікації працівників суду у роботі з людьми з інвалідністю.
За словами керівника організації Максима Міхалькова: «Як було наголошено раніше, основним завданням роботи нашої організації в даному напрямку є розуміння та підтримка збоку громадськості та судів проблем та потреб, які існують у людей з інвалідністю у сфері доступу до правосуддя. Представлені рекомендації по кожному конкретному суду, допоможуть врахувати та виправити недоліки для підвищення рівня доступності людей з інвалідністю до правосуддя та судових послуг Донбасу. У поєднанні з проведенням самостійних моніторингів за наданою методологією та періодичним аналізом стану доступності буде досягнуто максимального рівня доступності людей з інвалідністю до правосуддя у кожному суді».
Діяльність здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».