{content|string_get_meta_description}

В судах Донбасу представники громадськості та судів обговорили результати моніторингу доступності для людей з інвалідністю

В судах Донбасу представники громадськості та судів обговорили результати моніторингу доступності для людей з інвалідністю

06 вересня 2019 року в Донецькому апеляційному суді (м. Бахмут), 17 вересня в Лисичанському міському суді Луганської області та 20 вересня в Першому апеляційному адміністративному суді за ініціативи Громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» в рамках реалізації проекту «Забезпечення рівного доступу людей з інвалідністю до правосуддя в Донецькій та Луганській областях» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) були проведені круглі столи за темою: «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій та Луганській областях – план спільних дій для судової влади та громадськості».

У заході взяли участь працівники апарату та судді Донецького апеляційного суду, Лисичанського міського суду Луганської області та Першого апеляційного адміністративного суду. У якості одного зі спікерів була залучена Марина Дуднік, експерт проекту з моніторингового дослідження доступності судів для людей з інвалідністю.
Учасникам було презентовано Аналітичний звіт за результатами моніторингу забезпечення рівного доступу людей з інвалідністю до правосуддя, який здійснювався ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» та містив інформацію про рівень доступності, за різними вимірами показників в 7 судах Донецької області та 8 судах Луганської області. За висновками моніторингу на сьогодні на Донбасі, як і на території України в цілому, суди демонструють позитивну динаміку щодо обладнання будівель та приміщень відповідно до потреб людей з інвалідністю для маломобільних груп населення. Як показали результати дослідження, більша частина судів Донецької і Луганської областей мають достатній рівень архітектурної доступності та можуть забезпечити надання судових послуг людям з інвалідністю.
Рекомендації проекту щодо фізичної доступності будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення, практичне застосування яких сприятимуть вдосконаленню доступу людей з інвалідністю до судочинства було обговорено учасниками. Також була підтримана пропозиція щодо впровадження навчальної Програми з підвищення навичок комунікації працівників суду у роботі з людьми з інвалідністю.
За словами керівника організації Максима Міхалькова: «Як було наголошено раніше, основним завданням роботи нашої організації в даному напрямку є розуміння та підтримка збоку громадськості та судів проблем та потреб, які існують у людей з інвалідністю у сфері доступу до правосуддя. Представлені рекомендації по кожному конкретному суду, допоможуть врахувати та виправити недоліки для підвищення рівня доступності людей з інвалідністю до правосуддя та судових послуг Донбасу. У поєднанні з проведенням самостійних моніторингів за наданою методологією та періодичним аналізом стану доступності буде досягнуто максимального рівня доступності людей з інвалідністю до правосуддя у кожному суді».
Діяльність здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

19:28
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Механізмам успішного працевлаштування навчались жінки-переселенки з Дніпра, Кривого Рогу, Новомосковська та Павлограда
Вебінар акцентував увагу на важливості особистого розвитку та уміннях самоменеджменту для досягнення успіху у сучасному світі праці.
Механізми розвитку мотивації для досягнення цілей опанували жінки Дніпропетровщини
Головною метою вебінару було відмітити значущість жіночої працездатності та підтримати їхню активну участь у економічному та соціальному розвитку своєї громади.
Відкриття власного бізнесу - це легко, якщо до справи береться ментор громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців»
​До ментора з працевлаштування громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» за допомогою звернулась Анжеліка

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).