{content|string_get_meta_description}

Створено перший віртуальний правовий центр в Луганській області

Створено перший віртуальний правовий центр в Луганській області

Громадською організацією «Спілка захисту громадянських свобод» в рамках реалізації проєкту за фінансової підтримки ІСАР Єднання створено перший віртуальний правовий центр в Луганській області та його інформаційні пункти в 4-х місцевих громадах — Станиця Луганська, Широкий, Красна Талівка, Щастя.

За словами керівника проекту Євгена Патруль, підвищення обізнаності населення щодо можливості отримання правової допомоги у віддалених населених пунктах та сільській місцевості Станично-Луганського та Новоайдарського районів та захист прав постраждалих від пожеж у Луганській області через інформаційно-правопросвітницьку кампанію, створення віртуального правового центру та його інформаційних пунктів є основною метою даного проєкту.

В рамках проєкту запроваджено перший в Луганській області Віртуальний Правовий Центр та його інформаційні пункти в 4-х місцевих громадах Луганщини, які покликані полегшити доступ людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з отримання правової допомоги, захистити права постраждалих від пожеж у Луганській області. Це актуально, оскільки люди в селах та маленьких містах досить часто відірвані від провайдерів правової допомоги та не обізнані куди можна звернутись за допомогою, не володіють навичками використання смартфонів/планшетів та не мають їх в наявності.

«В рамках проєкту ми хочемо випробувати в реальних умовах життєздатність запропонованої моделі роботи Віртуального Правового Центру, як незалежного провайдера правової допомоги у громадах Луганщини та у разі успіху, пощирити цю модель на усі адміністративні райони Луганщини протягом 2-х років, В подальшому плануємо розширити роботу даного центру на всі громади Луганщини» — ділиться планами керівник проекту Євген Патруль.

Центр створено, щоб віддалено надавати безкоштовну юридичну допомогу вразливим верствам населення, де б вони не знаходилися. Юрист центру віддалено і безкоштовно надає юридичну допомогу вразливим верствам населення п’ять днів на тиждень по Skype, Viber, Facebook і за телефонами гарячої лінії.

На сьогодні облаштовуються інформаційні пункти віртуального правового центру в 4-х будинках культури та бібліотеках Станиці Луганської, Щастя, селищ Широкий та Красна Талівка. В зазначених установах створюються куточки віртуального правового центру. Там буде розміщено інформаційний стенд з правовою інформацією, надано в постійне користування закладам ноутбуки, з метою допомогти людям похилого віку та іншим вразливим верствам населення отримати базову правову інформацію та навчити /допомогти використати інтернет та онлайн засоби зв'язку для звернення до професійного юриста віртуального Правового центру.

На базі Центру буде також проведено навчальний вебінар через Zoom платформу для правових радників – працівників закладів культури/бібліотек на тему «Правові радники: провідники у захисті прав людини, в яких буде створено інформаційні представництва віртуального правового центру.

Надання первинної правової допомоги у приймальні Центру буде проводитись з дотриманням усіх протиепідемічних норм. Здійснення виїзних юридичних консультацій буде проводитись раз на місяць до кожної з 4-х громад: Станиця Луганська, Широкий, Красна Талівка, Щастя. Місцем здійснення виїзного юридичного прийому будуть слугувати інформаційні правові пункти Віртуального правового центру. Графік надання консультацій буде повідомлятись заздалегідь після узгодження з комунальними закладами. Кожен візит юриста буде анонсуватись у інформаційних пунктах ВПЦ та в мас-медіа.
Під час юридичних консультацій може бути надана первинна правова допомога, інформація довідкового характеру, шаблони звернень, документів правового характеру та позовних заяв, у разі необхідності людей буде перенаправлено до провайдерів правової допомоги, які відповідають за певну сферу.

Окрім іншого, проєктом передбачено проведення інформаційно-правопросвітницької кампанії «Правовий захист», під час якої буде розроблено та розповсюджено буклет «Оформлення компенсації після пожеж», в якому буде розміщена інформація щодо контактів основних установ та організацій, які надають правову допомогу у різний спосіб, судів різних інстанцій, основних соціальних установ. Також буде розроблено та розповсюджено буклет «Віртуальний Правовий центр: ваш юридичний провідник», в якому буде розміщено інформація про ВПЦ та його інформаційні пункти, контакти гарячої лінії, опис сфери діяльності та перелік правових питань, з якими можна звернутись до Центру.

ДляотриманнядетальноїінформаціїпророботуЦентруслідкуйтезапублікаціямитановинаминаФейсбук-сторінціорганізації

https://www.facebook.com/spilka.zahystu

длязапитаньзвертайтесьнаелектроннупошту: spilkazahistsvobod@ukr.net

10:28
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Молоді люди Бахмуту пройшли навчання та стали Амбасадорами діалогових практик
Молоді люди Бахмуту пройшли навчання та стали Амбасадорами діалогових практик
Молодь Бахмуту вчилась діалогу та вирішенню місцевих проблем
Молодь Бахмуту вчилась діалогу та вирішенню місцевих проблем
Конкурсний відбір на тренінг “Соціальна єдність громад як інструмент вирішення місцевих проблем” в місті Бахмут
Конкурсний відбір на тренінг “Соціальна єдність громад як інструмент вирішення місцевих проблем” в місті Бахмут
Конкурсний відбір до 3-х модульної сертифікаційної навчально-практичної програми «Базові навички молодого Амбасадора діалогових практик з числа молоді в місцевій громаді»
Конкурсний відбір до 3-х модульної сертифікаційної навчально-практичної програми «Базові навички молодого Амбасадора діалогових практик з числа молоді в місцевій громаді»
Жінки Луганщини відвідали онлайн семінари з психологічної мотивації до працевлаштування
24 та 25 січня представниці жіноцтва Луганської області відвідали онлайн семінари за темою «Психологічна мотивація до працевлаштування»

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).