{content|string_get_meta_description}

У Кремінній відбулись навчання кар’єрних радників для людей з інвалідністю

У Кремінній відбулись навчання кар’єрних радників для людей з інвалідністю

З 29 вересня по 8 жовтня 2021 року були проведені 4-денні тренінгові навчання для кар’єрних радників для людей з інвалідністю.

25 кар’єрних радників, які були відібрані на конкурсних засадах з 9 цільових громад: смт. Станиця Луганська, м. Кремінна, м. Сєверодонецьк, м. Рубіжне Луганської області та м. Слов’янськ, м. Краматорськ, м. Бахмут, м. Дружківка, м. Маріуполь Донецької області стали учасниками навчань.

Організовано захід в рамках реалізації проєкту «Громадська кампанія зі сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю в місцевих громадах Донецької та Луганської областей» Громадською організацією «Центр розвитку місцевих громад».

В перший день учасники працювали за Модулем 1 «Людина з інвалідністю в контексті професійного шляху».

До теми 1-го Модулю увійшли такі питання як:

— Робота – кар’єра – призначення

— Професійне самовизначення: фактори та методи вибору

— Світ професій

— Профорієнтація: діагностика здібностей, інтересів та можливостей

— Функції та компетентності кар’єрного радника

Другого дна навчання проходили за Модулем 2 «Практичний рекрутмент» та складались з наступних тем:

— Ринок праці: характеристика, система взаємодії

— Сфери бізнесу, їхні особливості для фахівця

— Етапи підбору персоналу

— Компетентності як один з ключових критеріїв оцінки кандидата

— Практика в рекрутингових агентствах

Третій день учасники опановували Модуль 3 «Технологія пошуку роботи», до якого увійшли наступні теми:

— Постановка цілей

— Джерела пошуку роботи: Інтернет, net-working, кар’єрні заходи

— Резюме та супровідний лист

— Проходження співбесід та центрів оцінки

— Підготовка до випробувального терміну

Останнього 4-го дня вивчали найбільш змістовний за темами Модул 4 «Основи кар’єрного консультування пошуку роботи» наступного змісту:

— Консультативна зустріч: структура, тривалість, правила проведення, робота із запитом

— Типи клієнтів

— Психологічний супровід клієнта в період пошуку роботи

— Робота з проблемними клієнтами

— Саморефлексія та супервізія

— Коучинг: технологія, умови застосування

— Коуч-позиція

— Кар’єра: траєкторії побудови

— План професійного розвитку

— Способи посилення мотивації досягнення цілей

— Практична робота з коучем

Навчання відрізнялись своєю інтерактивністю, насиченістю творчою роботою в групах та виконанням практичних завдань.

«Шляхом залучення кар'єрних радників до роботи з людьми з інвалідністю ми змінюємо упереджене ставлення останніх до ринку праці та статусу на цьому ринку з пасивного отримувача виплат допомоги по безробіттю та формуємо у людей активну позицію щодо рівноправності та можливостей побудови кар’єри, адже великою мірою від можливостей, бажання, рішучості та активності людини залежить розвиток її професійного життя.

Пасивна позиція має втратити свою актуальність. Не монолог, а діалог між клієнтом та кар'єрним радником, які спільно та за взаємною згодою визначають кінцеву мету співробітництва та шляхи досягнення цієї мети, є основним інструментом такої роботи.

Клієнти мають право впливати на те, щоб їм надавалися саме індивідуальні, а не стандартні послуги.Тому обслуговування клієнтів з різними потребами за одним типовим підходом стає неможливим, натомість воно має бути гнучким, динамічним, не обтяженим зайвим формалізмом та непотрібними умовами.

Робота за проєктом людей з інвалідністю та кар’єрних радників дозволить знайти баланс між пріоритетами потреб й інтересами клієнта та його зобов'язаннями перед самим собою і потребами ринку праці», говорить про ідеї та цілі проєкту голова організації Ігор Гуров.

Цей проєкт втілюється в рамках Програми солідарності EUCOVID-19 від ЄС для ініціативи «Східне партнерство», що реалізується PIN Україна PeopleinNeedUkraineза фінансової підтримки Європейського Союзу. 

22:31
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Підтримка жіночого підприємництва в Дніпропетровській області
​Громадська організація "Східна фортеця" продовжує підтримувати жінок у бізнесі та організувала семінар "Мотивація до підприємництва та визначення зовнішніх та внутрішніх ресурсів в умовах війни".
Як владнати наслідки затримки процесу спадкування майна під час воєнного стану
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернувся пан Сергій, який мешкає в Станіславській територіальній громаді.
Вирішення лінгвістичних проблем при оформлені спадщини
До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась пані Ірина, яка мешкає в Білозерській територіальній громаді, в будинку який успадкувала після смерті матері.
Відновлення контролю: Як жінка отримала свою свободу та автомобіль за допомогою громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу»
​Ніна була сильно занепокоєна через те, що її автомобіль, який вона купила з довготривалої заробітної плати та іншої фінансової допомоги від родичів, був зареєстрований на її колишнього чоловіка.
Практичні аспекти та вимоги щодо отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам
​21 грудня Громадською організацією "Агенція демократичного розвитку Донбасу" проведено вебінар «Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).