{content|string_get_meta_description}

Громадські активісти сприяють підвищенню прозорості місцевих бюджетів Донеччини

Громадські активісти сприяють підвищенню прозорості місцевих бюджетів Донеччини

На початку грудня 2019 року Громадською організацією «Центр розвитку місцевих громад» за для підвищення обізнаності громадян про рівень прозорості та можливості їх участі у прийнятті рішень в сфері бюджетної політики, в рамках проекту Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу: зробимо місцеві бюджети доступними для громадян, був проведений громадський моніторинг рівня прозорості формування бюджетів в 3-х місцевих радах Донецької області: Ольгинської селищної ради, ВЦА міста Волноваха, Хлібодарівської сільської ради та визначено індекс їх прозорості.

З урахуванням результатів моніторингу, громадськими експертами ГО «Центр розвитку місцевих громад» були розроблені методичні рекомендації з питань підвищення прозорості в прийнятті рішень та відкритого розподілу бюджетних коштів і комунікації з громадянами на місцевому рівні для органів місцевого самоврядування кожної громади, які брали участь в моніторингу. Крім цього, громадськими експертами розроблено проект Бюджету участі для досліджуваних громад.

Члени коаліції «Донбас без корупції», що була утворена за реалізації проекту навідали мешканців 3-х громад, де відбувався моніторинг та презентували на відкритих зустрічах – діалогах і презентували результати моніторингу і рекомендації експертів та проект Положення про бюджетну раду, які були розроблені членами коаліції для кожної громади.

Учасники зустрічей, якими стали громадські активісти, представники влади, ЗМІ та місцеві мешканці дізнались яким чином проводилось вимірювання індексу прозорості. Також, з цікавістю присутні відмітили, що такі показники як: участь громадських рад в процесі формування місцевих бюджетів, консультації з громадськістю під час формування бюджету, публікації бюджету в ЗМІ та наповнення сайтів рад, які одночасно являються процесом участі у формуванні та контролюванні бюджетів мешканцями цих громад, є одними з основних складових прозорості бюджетів.

Серед рекомендацій, що надані представникам досліджуваних рад були наступні:

-оприлюднювати всі рішення про бюджет на поточний рік та звіти про виконання бюджету за попередній звітний річний календарний період

-паралельно із оприлюдненням матеріалів у текстовій формі здійснювати їх візуалізацію у формі інфографік.

-оприлюднювати проектів цільових програм головних розпорядників бюджетних коштів

-оприлюднювати проектів паспортів бюджетних програм головних розпорядників бюджетних коштів

-оприлюднювати проекти бюджетних запитів головних розпорядників бюджетних коштівна сайтів органу місцевого самоврядування та проводити консультацій із громадянами щодо їх змісту із подальшим інформування місцевим фінансовим органом про результати консультацій та їх вплив на зміст бюджетних запитів, які будуть включенні до пропозиції проекту місцевого бюджету перед поданням його на розгляд відповідній місцевій раді

-проводити розміщення інформації про результати (висновки) громадської експертизи на сайті ради

-здійснювати оприлюднення та проведення консультацій щодо проектів запропонованих планів та затвердження планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди

-визначити мінімальний перелік форм консультацій, які зобов’язанні використовувати виконавчі органи місцевої ради під час їх затвердження

-оприлюднювати проект рішення про річний звіт про виконання Програми соціального та економічного розвитку

-визначити чіткі вимоги щодо процедури проведення консультацій із громадянами та оприлюднення отриманих пропозицій від депутатів та громадян, які надані поза процесом проведення консультацій щодо проекту піврічної та квартальної звітності про виконання бюджету та пропозиції щодо внесення змін до рішення про бюджет.

З результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням:

http://openbudget.org.ua/news/59-aktiv-sti-dosl-dili-r-ven-prozorost-byudzhet-v-m-scevih-rad-donechchini.html

Програма ООН із відновлення та розбудови миру #UNDPUkraine#RPP#SDC#Sida

Ця публікація була підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida)

19:54
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Ефективне вирішення проблеми з помилками в документах через допомогу юристів ГО «Херсонський центр прав людини»
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулася пані Анастасія , яка мешкає в Білозерській територіальній громаді.
Юридична допомога у отриманні дострокової пенсії за віком
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась пані Тетяна , яка мешкає в Білозерській територіальній громаді.
Перемога над тривогою: Історія Валентини та її шлях до відновлення через психологічну підтримку
Перемога над тривогою: Історія Валентини та її шлях до відновлення через психологічну підтримку
Зміцнення навичок фандрайзингу: члени ГО “Східна фортеця” опанували навички залучення фінансової підтримки
​Члени ГО “Східна фортеця” опановували навички фінансової підтримки під час тренінгу з фандрайзингу, який відбувся 22 березня.
Члени ГО "Східна фортеця" здобули цінний досвід на тренінгу зі стратегічного планування
18 березня члени громадської організації "Східна фортеця" на тренінгу зі стратегічного планування отримали необхідний досвід та знання для подальшого розвитку своєї організації.

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).