{content|string_get_meta_description}

Завдяки допомозі юриста ВПО отримала необхідні документи для оформлення спадщини

Завдяки допомозі юриста ВПО отримала необхідні документи для оформлення спадщини

До офісу ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась Світлана, й розповіла, що сім'я пані Світлани внутрішньо переміщені особи, проживали в селі Прадино, але рятуючи дітей від постійних обстрілів, була змушена покинути домівку та разом з родиною — чоловіком та двома неповнолітніми дітьми виїхати за межі Херсонської області.

Під час окупації померла мати, стало питання оформлення спадщини. Подали заяву про відкриття спадкової справи за місцем перебування, а для оформлення свідоцтва на право на спадщину необхідно звертатись до нотаріуса за місцем знаходження майна. Проблема в пані Світлани виникла в тому, що вона була обмежена в часі, а всіх документів зібрати не встигла. Для оформлення спадщини необхідний такий перелік документів:

-оригінали свідоцтва про смерть,

-документи які підтверджують родині зв’язки – свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб,

-правовстановлюючі документи на майно(свідоцтво на право власності, витяг з Реєстру прав на нерухоме майно),

-паспорт та ідентифікаційний код спадкоємця,

-довідку з сільської ради, яка підтверджує хто на час смерті проживав з померлим,

У Світлани виникла проблема щодо отримання довідки, яка підтверджує, хто проживав з померлим на день смерті. Поки пані Світлана була в дорозі, необхідні документи було замовлено.

Юристом ГО «Херсонський центр прав людини» пані Світлані надані роз'яснення, щодо переліку необхідних документів, здійснено юридичний супровід справи, сприяння отриманню необхідних документів ЦНАПі та в інших установах. Завдяки тісній співпраці юристки з старостою села, спеціалістом ЦНАП, приватним нотаріусом, були отримані необхідні документи та надано допомогу в оформлені свідоцтва на право спадкування.

Як результат одним днем оформлено документи, “Я навіть не уявляла собі, що в такий важкий час, можлива така оперативність та тісна співпраця. Не мріяла, що так швидко все вирішиться. Дуже вдячна за роботу громадській організації «Херсонський центр прав людини», завдяки роботі юриста організації я зберегла час та маю дуже гарний настрій — все вирішено!”

10:11
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Як боротися з наслідками окупації?
До ГО «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» звернулась Лілія Пилипівна.
Підтримка на шляху професійної реалізації та розвиток омріяної справи
​До Офісу ГО «Ліга жінок - виборців» звернулась Марія та розказала, що працює швачкою на підприємця.
Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО
3 листопада відбувся тренінг з теми "Стратегічне планування та менеджмент проєктів" для членів та волонтерів ГО «Правозахисний центр жінок-виборців».
Боротьба за справедливість: Історія Ольги та її сина у важких обставинах та успішний шлях до психологічного відновлення
​До офісу «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» звернулась жінка, мати дитини 12 років та розповіла, що вона із сім’єю переселилась з Сєверодонецьку до Дніпра на початку літа 2023 року.
Зміцнення ментального здоров'я: психологічна сесія на тему боротьби з тривожністю та упередженнями
​7 листопада відбулась психологічна сесія для жінок внутрішньо переміщених осіб Дніпропетровщини.

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).