{content|string_get_meta_description}

Громадські активісти презентували результати моніторингу закупівель, проведених через систему PROZORRO міськими радами Донеччини

Громадські активісти презентували результати моніторингу закупівель, проведених через систему PROZORRO міськими радами Донеччини

Участь в заході прийняли представники місцевого бізнесу, медіа, представників ОДА та міських рад, громадських організацій містКрасногорівка, Курахове, Мар’їнка.

Темами для обговорення стали:

— Аналіз результатів моніторинг закупівель через систему PROZORRO в Донецькій області

— Налагодження зв’язку та співробітництва між органами влади та представниками бізнесу

— Контроль за державними закупівлями, забезпечення рівних прав всіх учасників процесу.

Зокрема, присутні ознайомились з матеріалами моніторингового звіту, складеного експертами Громадської організації «Ліга жінок — виборців» в листопаді — грудні 2019 року за результатами дослідження закупівель, проведених міськими радами Красногорівки, Курахового та Мар’їнки Донецької області через систему PROZORRO.

Особливу увагу присутніх та привід для дискусій привернуло виявлене дослідженням недовиконання всіма представленими радами бюджетів. Також були обговорені виявлені недоліки та порушення по кожній раді. Наприклад, розповсюдженим порушенням виявилось не розміщення інформації про період надання запитів і конкурсних пропозицій, не розміщення специфікацій, що є обов’язковим додатком до договору, також виявлено і інші порушення законодавства в частині неоприлюднення та/або несвоєчасного оприлюднення інформації на веб-порталі уповноваженого органу, відсутності документів у відкритому доступі.

«Не дивлячись на деякі виявлені недоліки, все ж таки за загальними висновками і Курахівська і Красногорівська міські ради дотримуються основних вимог законодавства при здійсненні державних закупівель. Наразі лише Мар’їнська міська рада не зареєстрована та не проводить кошти в електронній системі», — підсумовує голова організації Дарина Левчук.

Для покращення якості закупівель через систему PROZORRO, підвищення прозорості для громад досліджуваних міст, громадськими експертами були складені певні рекомендації для міських рад, які стосувались: забезпечення проведення навчання відповідальних осіб з проведення державних закупівель, правильного складання тендерної документації, дотримання строків оприлюднення інформації, дотримання процедури визначення переможця, правильного укладання договорів, додержання вимог щодо розміщення результатів закупівель в системі, публікації специфікацій тощо.

Нагадуємо, що детально з інформацією про дослідження можна ознайомитись за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1jKCrbTvD5bqxrZ-O5fHKoGWiu3WFcWaY

Програма ООН із відновлення та розбудови миру#UNDPUkraine #RPP#SDC#Sida

Публікація була підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida)

19:44
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Ефективне вирішення проблеми з помилками в документах через допомогу юристів ГО «Херсонський центр прав людини»
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулася пані Анастасія , яка мешкає в Білозерській територіальній громаді.
Юридична допомога у отриманні дострокової пенсії за віком
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась пані Тетяна , яка мешкає в Білозерській територіальній громаді.
Перемога над тривогою: Історія Валентини та її шлях до відновлення через психологічну підтримку
Перемога над тривогою: Історія Валентини та її шлях до відновлення через психологічну підтримку
Зміцнення навичок фандрайзингу: члени ГО “Східна фортеця” опанували навички залучення фінансової підтримки
​Члени ГО “Східна фортеця” опановували навички фінансової підтримки під час тренінгу з фандрайзингу, який відбувся 22 березня.
Члени ГО "Східна фортеця" здобули цінний досвід на тренінгу зі стратегічного планування
18 березня члени громадської організації "Східна фортеця" на тренінгу зі стратегічного планування отримали необхідний досвід та знання для подальшого розвитку своєї організації.

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).