{content|string_get_meta_description}

​Завдяки допомозі юриста процес розірвання шлюбу став легким та зрозумілим

​Завдяки допомозі юриста процес розірвання шлюбу став легким та зрозумілим

Одні долають кризи разом і залишаються у шлюбі, а інші – обирають для себе розлучення.

Не минуло питання розлучення і пані Наталю, яка звернулася до громадської організації «Правозахисний центр жінок-виборців». Жінка розповіла, що до війни проживала з сином та чоловіком в місті Дружківка, що на півночі Донецької області. Каже жили як і всі, працювали, вели домашнє господарство, іноді сварилися з чоловіком. «Мене виховали так, що, якщо обрала чоловіка та вийшла заміж, то цей шлях разом на все життя», — говорить жінка.

Однак мирне та подружнє життя пані Наталі зруйнувала війна. Через постійні обстріли міста жінка разом із своїм тринадцятирічним сином в травні 2022 року вирішила виїхати з м. Дружківки до м.Дніпро, де зареєструвалися як внутрішньо переміщенні особи. Чоловік відмовився полишати домівку. Перед новим роком пані Наталя дізналася, що її чоловік живе з іншою жінкою. Три місяці роздумів та в квітні жінка наважилася прийти за допомогою з оформленням розлучення до Обсерваторії прав жінок.

Пані Наталя попросила юриста ГО скласти позовну заяву, зауваживши, що їх шлюб з чоловіком фактично розпався рік тому тапримирення через зраду є неможливим. Вважає, що їх подальше сумісне проживання з чоловіком та збереження сім’ї порушує права та суперечить її моральним цінностям .

Юристом було підготовлено позовну заяву про розірвання шлюбу, до якої було надано пакет документів: Свідоцтво про шлюб (оригінал), копії паспортів та РНОКПО Позивача, Відповідача, сина, свідоцтво про народження сина, довідки переселенця Позивача та дитини, відомості про місце проживання (перебування) Відповідача та докази сплати судового збору в розмірі 1073,60 грн.

Відповідно до абз.3 пп.1 ч.2 ст.4, ч.1 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового бору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні на 2023 рік згідно Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» становить 2684,00 грн. Таким чином, сума судового збору складає 1073,60 грн. (2684,00 грн. х 0,4).

Враховуючи, що в розумінні ст.19 ЦПК України справи про розірвання шлюбу віднесено до малозначних справ до позовної заяви було надано клопотання про розгляд справи за відсутності Позивача. Приписами ч.2 ст.28 ЦПК України визначено, що позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Враховуючи, що пані Наталя, згідно довідки переселенця зареєстрована в місті Дніпро, то позов було подано до місцевого суду. Юристом ГО «Правозахисний центр жінок-виборців» було підготовлено позовну заяву з повним пакетом документів, яку жінка особисто (власноручно) подала в суд. Тож, виходячи з офісу ГО пані Наталя знає, що тепер, у разі виникнення юридичних питань, вона може звернутися за допомогою до нашого офісу.

Роботу забезпечують фахівці громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» у співпраці з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» People in Need Ukraine та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

16:51
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Як боротися з наслідками окупації?
До ГО «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» звернулась Лілія Пилипівна.
Підтримка на шляху професійної реалізації та розвиток омріяної справи
​До Офісу ГО «Ліга жінок - виборців» звернулась Марія та розказала, що працює швачкою на підприємця.
Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО
3 листопада відбувся тренінг з теми "Стратегічне планування та менеджмент проєктів" для членів та волонтерів ГО «Правозахисний центр жінок-виборців».
Боротьба за справедливість: Історія Ольги та її сина у важких обставинах та успішний шлях до психологічного відновлення
​До офісу «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» звернулась жінка, мати дитини 12 років та розповіла, що вона із сім’єю переселилась з Сєверодонецьку до Дніпра на початку літа 2023 року.
Зміцнення ментального здоров'я: психологічна сесія на тему боротьби з тривожністю та упередженнями
​7 листопада відбулась психологічна сесія для жінок внутрішньо переміщених осіб Дніпропетровщини.

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).