{content|string_get_meta_description}

Як боротися з наслідками окупації?

Як боротися з наслідками окупації?

До ГО «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» звернулась Лілія Пилипівна. Ця жінка одразу почала розповідати про те що їй наболіло. Вона жінка поважного віку, яка вже має правнуків, живе із онуком у хатинці за містом Дніпра, яку їй надала як переселенці для проживання місцева громада. Тяжко пережила окупацію свого рідного міста ще у 2014 році, вимушена була переселитися і знов у 2023 окупація та переселення.

Один син помер, а інший проживає довгий час із сім’єю за кордоном, допомагає як може час від часу. Переїжджати до сина не бажає, оскільки вважає що буде заважати сім’ї. Онук з яким проживає має не стабільний заробіток та періодично пиячить при цьому поводить себе агресивно. Розповідає, що познайомилась із сусідами, займається городом, по трохи підтримує затишок у домі. Ці справи її відволікають від думок про рідну домівку, суму від доброго життя в родині до початку війни, жаху, який почався у чотирнадцятому.

Вислухавши Лілію Пилипівну психолог побачила, що вона розгублена і не може зорієнтувати себе на подальші дії. У подальшій бесіди виявлені базові потреби, та що може їх задовільнити, коло осіб які можуть підтримати, поспілкуватись. Рекомендовано намагатися радіти деталям в житті, звертати увагу на ці деталі, зайняти себе новим ділом. Також допомагає запитати в себе: де я можу бути корисним?

На наступних зустрічах Лілія Пилипівна розповіла, що допомагає правнуку навчатися, оскільки він пішов в цьому році до першого класу, в’яже ляльок та із своєю подругою продає на місцевому базарі. Настрій став більш позитивним та стабільним, й пані Лілія навчилась менше часу думати про минулу ситуацію, яка вплинула на її життя.

Роботу гарячої лінії “Твій захист 24/7” забезпечують фахівці громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» у співпраці з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» @PeopleInNeedUkraine та за фінансової підтримки Європейського Cоюзу.

11:33
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Підтримка жіночого підприємництва в Дніпропетровській області
​Громадська організація "Східна фортеця" продовжує підтримувати жінок у бізнесі та організувала семінар "Мотивація до підприємництва та визначення зовнішніх та внутрішніх ресурсів в умовах війни".
Як владнати наслідки затримки процесу спадкування майна під час воєнного стану
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернувся пан Сергій, який мешкає в Станіславській територіальній громаді.
Вирішення лінгвістичних проблем при оформлені спадщини
До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась пані Ірина, яка мешкає в Білозерській територіальній громаді, в будинку який успадкувала після смерті матері.
Відновлення контролю: Як жінка отримала свою свободу та автомобіль за допомогою громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу»
​Ніна була сильно занепокоєна через те, що її автомобіль, який вона купила з довготривалої заробітної плати та іншої фінансової допомоги від родичів, був зареєстрований на її колишнього чоловіка.
Практичні аспекти та вимоги щодо отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам
​21 грудня Громадською організацією "Агенція демократичного розвитку Донбасу" проведено вебінар «Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).