{content|string_get_meta_description}

Як владнати наслідки затримки процесу спадкування майна під час воєнного стану

Як владнати наслідки затримки процесу спадкування майна під час воєнного стану

До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернувся пан Сергій, який мешкає в Станіславській територіальній громаді. Під час окупації в травні 2022 року він поховав матір, але свідоцтво про смерть, в зв’язку з постійними обстрілами громади, зміг отримати лише в квітні 2023 року.

Постійні обстріли села під час окупації, а в результаті це руйнування будинків. Пан Сергій не має можливості оформити допомогу на відновлення пошкодженого майна, яке належало його матері, без підтвердження права власності. Після смерті матері залишилась спадщина, яку необхідно було оформити, але всі законодавчо встановлені строки сплинули. Навіть після звільнення громади від окупантів, враховуючи те, що громада перебуває в зоні активних бойових дій, юридичні консультації не працюють.

Право власності на спадкове майно потребує упорядкування документів на право власності у відповідність, самотужки вирішити питання без юридичної допомоги не можливо, адже необхідно підготувати позовну заяву.

До юриста в Білозерський офіс пан Сергій звернувся за допомогою у вирішенні питання визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Юристом центру пану Сергію надано роз’яснення вимог статей 1270 та 1272 Цивільного кодексу України щодо встановлених строків для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини та можливості, у разі пропуску строку отримати додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини за рішенням суду. Окрім того пан Сергій отримав перелік документів необхідних при підготуванні позову до суду та долучення їх до позовної заяви.

Юрист допоміг підготувати позовну заяву та направити на розгляд до Херсонського міського суду. У кінці листопада 2023 року суд виніс рішення про задоволення заявленого позову та визначив додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері.

І як результат рішення набрало законної сили, пан Сергій має можливість звернутись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини та в подальшому оформити документи про право власності на спадкове майно.

«Дякую юристу центру за професійну допомогу в складані позову, направлені документів. Завдяки допомозі юриста я отримав позитивне рішення суду, ще раз дякую вам за вашу роботу, особливо це є важливим в такий не легкий для всіх нас час."  

15:30
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Підтримка жіночого підприємництва в Дніпропетровській області
​Громадська організація "Східна фортеця" продовжує підтримувати жінок у бізнесі та організувала семінар "Мотивація до підприємництва та визначення зовнішніх та внутрішніх ресурсів в умовах війни".
Як владнати наслідки затримки процесу спадкування майна під час воєнного стану
​До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернувся пан Сергій, який мешкає в Станіславській територіальній громаді.
Вирішення лінгвістичних проблем при оформлені спадщини
До інформаційно-правового центру у смт. Білозерка ГО «Херсонський центр прав людини» звернулась пані Ірина, яка мешкає в Білозерській територіальній громаді, в будинку який успадкувала після смерті матері.
Відновлення контролю: Як жінка отримала свою свободу та автомобіль за допомогою громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу»
​Ніна була сильно занепокоєна через те, що її автомобіль, який вона купила з довготривалої заробітної плати та іншої фінансової допомоги від родичів, був зареєстрований на її колишнього чоловіка.
Практичні аспекти та вимоги щодо отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам
​21 грудня Громадською організацією "Агенція демократичного розвитку Донбасу" проведено вебінар «Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).