{content|string_get_meta_description}

Як маріупольцям врятуватися від домашнього насильства при самоізоляції

Як маріупольцям врятуватися від домашнього насильства при самоізоляції

Домашнє насильство – це не тільки скандали і бійки із застосуванням скалок, сковорідок і інших підручних засобів. У домашньому насильству «чотири особи». Воно буває психологічним, фізичним, економічним і сексуальним.

Психологічне насильство – словесні образи, погрози, залякування і так далі.
Фізичне – тілесні ушкодження, штовхання, щипання, позбавлення волі, або ненадання допомоги людині, яка перебуває в небезпечному стані.
Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, заборона користуватися грошима або документами, перешкоджання в отриманні освіти, заборона працювати і так далі.
Сексуальне – примус до перегляду фільмів порнографічного характеру, примушення до статевого акту, сексуальних домагань, згвалтування і так далі.
«У час, коли більшість людей вимушено перебувають вдома через пандемію коронавируса, існує ризик збільшення випадків домашнього насильства», – відзначають фахівці.
Як діяти, якщо Ви стали жертвою домашнього насильства?
Перше – знайти безпечне місце (покинути житло, знайти кімнату, яка закривається) і викликати поліцію за номером 102. Поліція припинить акт насильства, при необхідності викличе «швидку» і організовує невідкладну психологічну допомогу. Якщо перебування людини у власному будинку стає небезпечним, співробітник поліції може направити його до притулку для потерпілих.
Крім того, правоохоронці можуть винести кривднику термінове забороняє припис терміном до 10 днів. Термінове розпорядження передбачає:
– зобов’язання покинути місце проживання (перебування) постраждалої людини;
– заборона на вхід і перебування в місці проживання (перебування) потерпілого;
– заборона будь-якими способом контактувати з потерпілим.
Також щодо кривдника може бути застосована інша міра – обмежувальне припис. Воно видається за рішенням суду протягом 72 годин з моменту надходження заяви та діє до 6 місяців. Обмежувальне припис передбачає:
заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з потерпілим;
усунення перешкод в користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю потерпілого;
обмеження спілкування з потерпілим дитиною;
заборона наближатися на певну відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалим;
заборона особисто і через третіх осіб розшукувати потерпілого, якщо людина за власним бажанням перебуває в місці, невідомому кривдникові, переслідувати його і в будь-який спосіб спілкуватися з ним;
заборона вести переписку, телефонні переговори з потерпілим або контактувати з ним через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.
Куди звернутися за допомогою?
Зверніться за безоплатною правовою допомогою до Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: тел .: 067 417 22 49, (0629) 474 695; електронна пошта: mariupol.donetsk@legalaid.dn.ua; сторінка на фейсбук: https://www.facebook.com/Mariupol.Legal.Aid/; телефон Єдиного контакт центру: 0800-213-103.
Національна “гаряча лінія” по запобіганню домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123 (безкоштовно з мобільного) або 0800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних). Цілодобово, анонімно і конфіденційно.

За матеріалами MUSTPOST.TODAY
Посилання на джерело: https://www.mustpost.today/yak-mariupoltsyam-vryat...
17:18
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Механізмам успішного працевлаштування навчались жінки-переселенки з Дніпра, Кривого Рогу, Новомосковська та Павлограда
Вебінар акцентував увагу на важливості особистого розвитку та уміннях самоменеджменту для досягнення успіху у сучасному світі праці.
Механізми розвитку мотивації для досягнення цілей опанували жінки Дніпропетровщини
Головною метою вебінару було відмітити значущість жіночої працездатності та підтримати їхню активну участь у економічному та соціальному розвитку своєї громади.
Відкриття власного бізнесу - це легко, якщо до справи береться ментор громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців»
​До ментора з працевлаштування громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» за допомогою звернулась Анжеліка

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).