{content|string_get_meta_description}

Як маріупольцям врятуватися від домашнього насильства при самоізоляції

Як маріупольцям врятуватися від домашнього насильства при самоізоляції

Домашнє насильство – це не тільки скандали і бійки із застосуванням скалок, сковорідок і інших підручних засобів. У домашньому насильству «чотири особи». Воно буває психологічним, фізичним, економічним і сексуальним.

Психологічне насильство – словесні образи, погрози, залякування і так далі.
Фізичне – тілесні ушкодження, штовхання, щипання, позбавлення волі, або ненадання допомоги людині, яка перебуває в небезпечному стані.
Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, заборона користуватися грошима або документами, перешкоджання в отриманні освіти, заборона працювати і так далі.
Сексуальне – примус до перегляду фільмів порнографічного характеру, примушення до статевого акту, сексуальних домагань, згвалтування і так далі.
«У час, коли більшість людей вимушено перебувають вдома через пандемію коронавируса, існує ризик збільшення випадків домашнього насильства», – відзначають фахівці.
Як діяти, якщо Ви стали жертвою домашнього насильства?
Перше – знайти безпечне місце (покинути житло, знайти кімнату, яка закривається) і викликати поліцію за номером 102. Поліція припинить акт насильства, при необхідності викличе «швидку» і організовує невідкладну психологічну допомогу. Якщо перебування людини у власному будинку стає небезпечним, співробітник поліції може направити його до притулку для потерпілих.
Крім того, правоохоронці можуть винести кривднику термінове забороняє припис терміном до 10 днів. Термінове розпорядження передбачає:
– зобов’язання покинути місце проживання (перебування) постраждалої людини;
– заборона на вхід і перебування в місці проживання (перебування) потерпілого;
– заборона будь-якими способом контактувати з потерпілим.
Також щодо кривдника може бути застосована інша міра – обмежувальне припис. Воно видається за рішенням суду протягом 72 годин з моменту надходження заяви та діє до 6 місяців. Обмежувальне припис передбачає:
заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з потерпілим;
усунення перешкод в користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю потерпілого;
обмеження спілкування з потерпілим дитиною;
заборона наближатися на певну відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалим;
заборона особисто і через третіх осіб розшукувати потерпілого, якщо людина за власним бажанням перебуває в місці, невідомому кривдникові, переслідувати його і в будь-який спосіб спілкуватися з ним;
заборона вести переписку, телефонні переговори з потерпілим або контактувати з ним через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.
Куди звернутися за допомогою?
Зверніться за безоплатною правовою допомогою до Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: тел .: 067 417 22 49, (0629) 474 695; електронна пошта: mariupol.donetsk@legalaid.dn.ua; сторінка на фейсбук: https://www.facebook.com/Mariupol.Legal.Aid/; телефон Єдиного контакт центру: 0800-213-103.
Національна “гаряча лінія” по запобіганню домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123 (безкоштовно з мобільного) або 0800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних). Цілодобово, анонімно і конфіденційно.

За матеріалами MUSTPOST.TODAY
Посилання на джерело: https://www.mustpost.today/yak-mariupoltsyam-vryat...
16:18
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні новини

Молоді люди Бахмуту пройшли навчання та стали Амбасадорами діалогових практик
Молоді люди Бахмуту пройшли навчання та стали Амбасадорами діалогових практик
Молодь Бахмуту вчилась діалогу та вирішенню місцевих проблем
Молодь Бахмуту вчилась діалогу та вирішенню місцевих проблем
Конкурсний відбір на тренінг “Соціальна єдність громад як інструмент вирішення місцевих проблем” в місті Бахмут
Конкурсний відбір на тренінг “Соціальна єдність громад як інструмент вирішення місцевих проблем” в місті Бахмут
Конкурсний відбір до 3-х модульної сертифікаційної навчально-практичної програми «Базові навички молодого Амбасадора діалогових практик з числа молоді в місцевій громаді»
Конкурсний відбір до 3-х модульної сертифікаційної навчально-практичної програми «Базові навички молодого Амбасадора діалогових практик з числа молоді в місцевій громаді»
Жінки Луганщини відвідали онлайн семінари з психологічної мотивації до працевлаштування
24 та 25 січня представниці жіноцтва Луганської області відвідали онлайн семінари за темою «Психологічна мотивація до працевлаштування»

Підготовлено ГО "Агенція демократичного розвитку Донбасу" в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).