П’ятсот співробітників та співробітниць 40 шкіл Донецької та Луганської областей взяли участь у безпрецедентному навчальному заході тривалістю 8 годин.В нашій громаді в марафоні взяли участь ЗОШ №7, УВК№11 та Іванівська школа.«Освітній марафон не зупинявся ні на хвилину. Навіть в умовах карантину і дистанційного навчання. В Києві під час другої сесії ми працювали до десятої, одинадцятої з короткими перервами на обід. Зараз працюємо над завданнями з ментором, сесія триває до чотирьох годин щоденно.Глобальне завдання – концепція розвитку навчального закладу, щоб опрацювати концепцію правила вимагають створити потужну команду, що ми і зробили, приїхавши з Києва. Щоб створити концепцію, ми маємо змінити кут зору, вийти за межі свого досвіду, подивитись на освіту не як на процес навчання, а як на послугу, як на продукт змін, які мають відбуватись в країні. Це забирає багато часу і зусиль, а воно того варте. Мозкові штурми, робота в команді, створення концептів – все це має допомогти грамотно з науковим підходом розробити концепцію навчального закладу», – пояснила директорка УВК №11 Наталя Дроздова.Масштабні онлайн-події стали й спокусою для жартів хакерів: комп’ютерні «генії»-розбишаки на початку події намагались зіпсувати ефір брудною лайкою, але організатори швидко вирішили проблему.Проєкт «Освітній марафон», який стартував у грудні 2019 року та триває впродовж дев’яти місяців, оперативно зрегувавши на виклики карантину, організував безперебійне дистанційне навчання для команд-учасниць. І саме дистанційний формат роботи дозволив взяти участь у навчанні не тільки обраним педагогам, а всім зацікавленим членам шкільних колективів.Тож, цими днями понад 500 вчителів занурились в проблематику «Освітнього марафону», глобальна мета якого – трансформація української школи.
Протягом двох днів ми говоримо з освітянами про основу основ – таку собі ДНК, що складається з місії, візії, цінностей та бізнес-процесів, якими наповнена освітня організація, тобто школа, – говорить ініціатор проєкту, голова правління БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» Денис Блощинський. – Переконаний, що майбутнє – не за інструкціями та алгоритмами, якими наразі перенаповнене освітнє середовище, а за методом, в основі якого лежить філософський, соціальний та психологічний концепт ролевих моделей. Задача вебінару – спробувати всім разом вийти на спільне розуміння цього концепту».
«Освітній марафон», за словами Д.Блощинського, намагаються сконструювати так, щоб наприкінці отримати від шкіл-учасниць кілька десятків життєспроможних стратегій, на основі яких в навчальних закладах розпочнуться кардинальні зміни. Якщо результат буде позитивним, подібний проєкт поширити наступного року вже на 500 шкіл.«Освітній марафон» відбувається у рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
За матеріалами MUSTPOST.TODAY